PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

INFO

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Jak pisać? » Opis » Opis przedmiotu

 

Opis przedmiotu

Przedmiot można pokazać z większej odległości, wówczas opisać go w całości, albo skupić się na jakimś szczególe i to opisać. Inaczej opisujemy rower i samochód, a jeszcze inaczej zdjęcie z wakacji czy nowe spodnie. Opisując przedmiot, zwracajcie uwagę na jego wielkość, kształt, kolor, z czego jest wykonany.

 

Opis pokoju

Ustalamy plan - kolejność opisywanych przedmiotów. Będziemy jak kamera, która "widzi" wszystko po kolei: drzwi (jakie?), pokój (wielkość, wysokość, kolor ścian), okna (jakie?), firanki, zasłony (jakie?, jak upięte?). A potem idziemy dokoła pokoju i w ustalonym porządku od prawej do lewej ściany opisujemy meble (kolor, wielkość, rozmieszczenie i ich przeznaczenie); następnie opisujemy ozdoby - dywany, obrazy, kwiaty, lampy, żyrandole itp.
Opis może być "suchy", neutralny, a można do rzeczowników dodawać określenia, wskazujące jakie wrażenie wywołuje pokój i każdy przedmiot, który tam się znajduje, np.: pokój - miły, jasny, słoneczny, przytulny, zimny, ciemny, ponury, mały, prawdziwa klitka; tworzy klimat, wywołuje nastrój, miły dla oka; na biurku (jakim?) równo poukładane..., stolik stary, cenny, piękny; zegar - istne dzieło sztuki itp.
Kolory mogą harmonizować z ..., mogą być dobrane dobrze, źle, a jeden może być: dominujący, krzykliwy, wyblakły, pastelowy, stonowany, rdzawy, zgniłozielony, groszkowy, lazurowy, słomkowy, szmaragdowy, purpurowy, szafranowy, szafirowy, różowy, khaki, ochra, karminowy, błękitny, indygo, rudy, turkusowy, oliwkowy, żółty itp.
 

SZYBKA ŚCIĄGA
Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl