PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

INFO

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Jak pisać? » Opis » Opis postaci

 

Opis postaci

Opis postaci to wstęp do charakterystyki. Wybierzcie jakąś osobę, która was intryguje (przyjaciel, przyjaciółka, mama, tata, brat, siostra) i opiszcie ją. Opiszcie wygląd tej osoby: sylwetkę, kolor włosów i oczu, coś charakterystycznego w wyglądzie twarzy, sposób, w jaki się porusza. Zwróćcie uwagę na sposób mówienia, gestykulację i ubiór.
Przy opisie postaci zwracamy uwagę na: głowę - twarz, oczy, oprawa oczu, włosy, uczesanie, nos, usta, czoło; sylwetka, budowa ciała; sposób poruszania się, np.: chodzić szybko, powoli, lekko, z gracją, jakby płynęła, z wdziękiem, na palcach, jak baletnica, sztywno, kołysze się, stąpa jak słoń, jakby kij połknął itp.; sposób ubierania się, np.: modnie, z gustem, szykownie, z szykiem, elegancko, skromnie, gustownie, starannie, z dbałością, wygodnie, bez wdzięku, krzykliwie itp.
Ważna jest u człowieka wymowa wyrazów, np.: cedzi słowa, połyka końcówki wyrazów, jąka się, sepleni; mówi jasno, wyraźnie, płynnie, monotonnie, rozwlekle, zacinając się, półgłosem itp.
A jeśli na końcu napiszemy, jak się osoba zachowuje w jakiejś charakterystycznej sytuacji, to czytelnik ma wyobrażenie o człowieku przedstawionym. Przykład - fragment opisu Don Kichota: "wysokiej postawy, suchy na twarzy, członki ma długie, żylaste, cerę żółtą, nos orli nieco zakrzywiony, długie wąsy, czarne i obwisłe".
 

SZYBKA ŚCIĄGA
Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl