PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

INFO

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Jak pisać? » Sprawozdanie

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie to relacja z wydarzeń, dokładne i rzeczowe przedstawienie autentycznych zdarzeń, których autor był świadkiem. Zrób to w następujący sposób:
 

 • określ czas, miejsce, okoliczności i cel wydarzeń,
   
 • skoncentruj się na głównych wydarzeniach,
   
 • krótko i obiektywnie oceń to, o czym pisałeś.

   

  W sprawozdaniu opisujemy wydarzenia w ujęciu chronologicznym, czyli w takiej kolejności, w jakiej występowały, czyli w kolejności od pierwszego do ostatniego.
  Można napisać sprawozdanie z wycieczki szkolnej, z zawodów, z dyskoteki szkolnej, z lektury, ze sztuki teatralnej, z dyskusji.

  Oto przykład:

  Dzień Matki w naszej klasie
  (sprawozdanie z przygotowań i przebiegu uroczystości klasowej)

  Najpierw na specjalnym zebraniu bardzo starannie zaplanowaliśmy spotkanie w klasie z naszymi mamami. Ustaliliśmy datę i program uroczystości.
  Dzień Matki przypada 26 maja, ale ponieważ jest to dzień pracy naszych mam, ustaliliśmy, że uroczystość odbędzie się w najbliższym możliwym terminie... Zależy to od możliwości i wygody mam. Trzeba przeprowadzić wywiad w domu i sprecyzować termin spotkania.
  Następnie zaproponowaliśmy program:
  1. Wypisanie zaproszeń dla wszystkich mam.
  2. Dokładne posprzątanie sali.
  3. Przygotowanie programu artystycznego.
  4. Zebranie kwiatów i ułożenie bukiecików dla każdej mamy.
  5. Upieczenie ciasteczek (produkty do wypieków należy zebrać w tajemnicy przed mamami – to ma być niespodzianka).
  6. Każdy ma przynieść szklankę i łyżeczkę, serwetki i talerzyki jednorazowe, a kto może to herbatę i cukier.
  7. Gospodarz klasy przygotuje okolicznościowe przemówienie.
  Po zaakceptowaniu programu podzieliliśmy się na grupy według chęci i możliwości wykonania wybranego zadania. Nie warto mówić, jak bardzo niepokoiliśmy się, czy wszystko się uda. Od zebrania do spotkania tylko o tym rozmawialiśmy. Ale umówionego dnia o godzinie 17 wszystko było przygotowane: klasa lśniła czystością, na stołach rozłożone były talerzyki z ciasteczkami, szklanki, łyżeczki, serwetki i malutkie bukieciki kwiatów wiosennych. Na stole nauczycielskim tak samo, bo wychowawczynię też potraktowaliśmy jak mamę.
  Każdy uczeń zaprosił swoją mamę do zajęcia jego miejsca. Sami uczniowie usiedli na ławeczkach gimnastycznych, rozstawionych pod ścianami.
  Gospodarz klasy w imieniu nas wszystkich złożył mamom najserdeczniejsze życzenia – przepraszał za nasze wybryki i obiecywał poprawę. Poparliśmy go gorącymi oklaskami. Następnie rozpoczął się krótki program artystyczny: wiersze o matce pięknie recytowane na tle cichej muzyki, fragment utworu "List do Matki" Juliusza Słowackiego, piosenka o matce zaśpiewana przez Stasia. Całość wypadła świetnie!
  Mamy były bardzo wzruszone, niektóre nawet ukradkiem ocierały łzy. Nam też było bardzo miło. Naprawdę chcieliśmy, aby mamy były z nas dumne. Wyraziliśmy to osobiście, bo każdy z nas podszedł do swojej mamy i na ucho szeptał jej w największym sekrecie obietnice, przeprosiny, no i co tam kto miał na sumieniu...
  Było to naprawdę wielkie przeżycie! Następnie odbył się skromny poczęstunek, a kilka wzruszonych mam głośno wyraziło nam uznanie za zorganizowanie tego spotkania. No a potem były rozmowy, rozmowy...

 • SZYBKA ŚCIĄGA
  Lektury - spis. Jak pisać.

  PRZYDATNE INFORMACJE

  » bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

  » wiosenny semestr na Uniwersytecie

  » internetowe warsztaty dla maturzystów

  » salon edukacyjny Perspektywy 2011

  » konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

  » weź udział w projekcie edukacyjnym

  SZUKANE W PORTALU

  » karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

  » wiersz o roztargnionej królewnie

  » czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

  » spotkania z klasykami literatury wsip

  » spotkania z klasykami literatury wsip

  » życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

  więcej...

  Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
  www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

  Copyright © 2011 e-buda.pl