PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

INFO

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATOR

Strona główna » Matura cd » Ściągi z polskiego wypracowania z polskiego » Wypracowania z polskiego - spis  »  

>>>Kup "matura cd" !!!<<<

 

Wypracowanie to zostało zamieszczone automatycznie poprzez przekonwertowanie plików DOC na TXT. Skutkiem czego niektóre wypracowania są zamieszczone w nieestetyczny sposób za co bardzo przepraszamy wiąże się to z brakiem tabel i formatowania tekstu w plikach txt jak to ma miejsce w oryginalnych plikach doc zamieszczonych na płycie. Zamieszczone wypracowanie jest jedynie elementem informacyjnym i potwierdzającym wielkość naszego zbioru.


Poniżej przedstawione jest jedynie początkowa część wypracowania
znajdującego się na matura cd.
Oczywiście nie przedstawiamy całości
w celu zabezpieczenia się przed kopiowaniem.



Funkcje mitu w utworach literackich wybranych epok nowozytnych. Mit jest opowiescia, która wyraza i organizuje wierzenia danej spolecznosci, opowiada zwlaszcza o poczatkach istnienia swiata, powstawaniu bogów, ludzi lub wyraza emocje. Kultura grecka posiada bardzo bogata mitologie. Motywy, postawy, nawet pojecia i wyrazenia pochodzace z mitów istnieja do dzis w literaturze i sztuce, a nawet w jezyku. Wspólczesny czlowiek nie traktuje mitów greckich jako sfery wierzen religijnych, lecz tkwia one w swiadomosci i kulturze dzisiejszego czlowieka, gdyz przedstawiaja uniwersalne ludzkie czyny i uczucia. Funkcje mitu w antyku: a) poznawcze - umozliwialy interpretacje zjawisk przyrody, b) swiatopogladowe - byly podstawa wierzen religijnych, c) sakralne - poprzez powiazanie z kultem bóstw i rytualnymi obrzedami nakazywaly jak czcic bogów. RENESANS: Jan Kochanowski Odprawa poslów greckich - tresc utworu odwoluje sie do mitu trojanskiego, mit jest alegoria sytuacji Rzeczpospolitej doby Jana Kochanowskiego tzn. budzi okreslone skojarzenia: - Troja jest przenosnia Rzeczpospolitej, - król Priam wykazuje podobienstwo do Zygmunta Augusta (jest chwiejny w decyzjach), - Rada Królewska obraduje na wzór polskiego sejmu (marszalkowie stukaja laskami o ziemie, glosowanie przez rozstapienie). ROMANTYZM: Adam Mickiewicz Oda do mlodosci - obecny w utworze mit ikaryjski stanowi os konstrukcyjna . Podmiot liryczny znajduje sie gdzies wysoko w kosmosie ( dodaj mi skrzydla , patrz w dól ). Adam Mickiewicz Dziady czesc III - w Wielkiej Improwizacji autor odwoluje sie do mitu prometejskiego, co ma za zadanie poglebic odbiór buntu Konrada. Konrad - polski Prometeusz tak jak mityczny bohater buntuje sie i walczy przeciwko Bogu, poswieca sie (kara wiezienia i Sybir). Mickiewicz ceni taka postawe, ale uwaza ja za nieskuteczna. Ofiary sa potrzebne, czasami trzeba poswiecic zycie, lecz wszystko mozna zrobic w przemyslany sposób. Adam Mickiewicz Pan Tadeusz - w utworze Adama Mickiewicza mozemy wyróznic szereg mitów: - mit Napoleona jako wybawcy Polaków. Mit natychmiast by upadl, gdyby Mickiewicz ukazal prawde historyczna (Napoleon przegral), lecz autor wolal zatrzymac sie na euforii i zwiazanej z nia nadziei, - mit dworku szlacheckiego, - mit przeszlosci szlacheckiej jako wyidealizowany obraz dziecinstwa wieszcza, - mit polskiego heroizmu. Mity te mialy na celu: - przypomnienie i obudzenie nadziei, która towarzyszyla uczestnikom kampanii napoleonskiej, - utrwalenie i rozgloszenie obyczajów, zycia wiejskiego, idealów Polski szlacheckiej (dawnej swietnosci), - przypomniec historie Polski - poruszyc serca i sumienia rodaków, - wyrazic optymizm dotyczacy przyszlosci Polski, przywolany wraz z atmosfera epoki Napoleona. (Pesymizm i rozczarowanie kolejna nieudana próba ujawnia sie dopiero w Epilogu dolaczonym do poematu). MLODA POLSKA: Stefan Zeromski Syzyfowe prace - pisarz bezposrednio w tytule nawiazuje do mitu o Syzyfie. Syzyfowe prace to dzialania jalowe, które nigdy si...

 

>>>Kup "matura cd" !!!<<<

SZYBKA ŚCIĄGA








Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» karta pracy tadeusz borowski odpowiedzi

» wiersz o roztargnionej królewnie

» czyje portrety znajdują się w gabinecie szymona gajowca

» spotkania z klasykami literatury wsip

» spotkania z klasykami literatury wsip

» życzenia urodzinowe w średniowiecznym stylu

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl