PISANIE PRAC

Piszemy prace na zamówienie. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta. Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem. Więcej informacji:

INFO

ŚCIĄGI WYDRUKOWANE

Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg. Są to gotowe, wydrukowane komplety ściąg, które zostały przygotowane na bieżącą maturę. Więcej informacji o ściągach:

MATURA CD

Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:

INFORMATORStrona główna » Ściągi i wypracowania - drukowane » Drukowane ściągi i wypracowania z biologii » Drukowane ściągi i wypracowania z biologii spis » Charakterystyka Mszaki, MchyPoniżej przedstawiamy część wypracowania z gotowych ściąg z :

Biologii

Opis ściąg z biologii

 

Wypracowania zostały zamieszczone automatycznie poprzez przekonwertowanie plików DOC na TXT. Skutkiem czego niektóre tematy są zamieszczone w nieestetyczny sposób za co bardzo przepraszamy wiąże się to z brakiem tabel i formatowania tekstu w plikach txt jak to ma miejsce w wydrukowanych, gotowanych wysyłanych do państwa ściągach. Część wypracowania jest jedynie elementem informacyjnym i potwierdzającym wielkość naszego zbioru.

Inne gotowce:

Język polski

Język angielski

Historia

Geografia

 

 

Zamów gotowce z biologii.

 

Charakterystyka Mięczaki Ślimaki

Charakterystyka Obleńce – Ogólna

Poprzednie

NastępnePoniżej przedstawione jest jedynie początkowa część ściągi
z geografi
oczywiście nie przedstawiamy całości
w celu zabezpieczenia się przed kopiowaniem.Charakterystyka Mszaki, mchy.

Mszaki są grupą roślin lądowych. Systematycznie gromadę mszaków podzielono na klasy: wątrobowce i mchy. W ich rozwoju występuje dominujący gametofit oraz mały sporofit.
Wątrobowce - ok. 10 000 gatunków, przykładem jest porostnica wielokształtna, posiadająca blaszkowaty, plechokształtny gametofit o wysokiej organizacji wewnętrznej. Gametofit jest dwupienny, a plemnie i rodnie powstają na specjalnych pionowych odgałęzieniach. Sporofit porostnicy jest nieduży, trwale łączący okrągłe zarodnie z zarodnikami przez krótki trzonek z rodnią.
Mchy - obejmują ok. 15 000 gatunków z rzędów: Torfowce, Mchy właściwe.
Torfowce - przedstawicielem jest torfowiec. Występuje na torfowiskach. W rozwoju z zarodnika powstaje blaszkowaty splątek, który rozrasta się w rozgałęziony gametofit w postaci łodyżki otoczonej drobnymi liśćmi. Liście torfowca mają charakterystyczną budowę umożliwiającą pobieranie i magazynowanie wody. Gametofit ciągle rośnie. Na oddzielnych gałązkach powstają gametangia. W rodni wyrasta sporofit w formie kuli zawierajacej zarodnie z zarodnikami.
Mchy właściwe są roślinami lądowymi, rozpowszechnionymi w różnych siedliskach Ziemi
(nieliczne występują w wodzie). Tereny porośnięte mchami nazywamy darniami. W rozwoju mchów występuje przemiana pokoleń. Pokoleniem dominującym jest wieloletni gametofit, powstający z haploidalnego zarodnika, który tworzy początkowo stadium nazywane splątkiem. Gametofit ma postać wzniosłej ulistnionej ...

Charakterystyka Mięczaki Ślimaki

Charakterystyka Obleńce – Ogólna

Poprzednie

Następne

 

Zamów gotowce z biologii.

SZYBKA ŚCIĄGA
Lektury - spis. Jak pisać.

PRZYDATNE INFORMACJE

» bezpłatna powtórka przed maturą z WOS’u

» wiosenny semestr na Uniwersytecie

» internetowe warsztaty dla maturzystów

» salon edukacyjny Perspektywy 2011

» konkurs na najciekawszą trasę wycieczki

» weź udział w projekcie edukacyjnym

SZUKANE W PORTALU

» napisz pracę na wybrany temat charakterystyka porównawcza

» miłość siła destrukcyjna czy wartość nadająca sens życiu człowieka

» plan rozprawki dzis tez mozna spotkac pania dulska

» jak zrobic stroj slowika

» napisz dalsze losy danusi i elzy

» kim jest tadeuszowa

więcej...

Ściągi, wypracowania, pisanie prac, prace na zamówienie, charakterystyki, prace przekrojowe, motywy literackie, opisy epok, ściągi i wypracowania z polskiego, historii, geogfafii, biologi, matura
www.e-buda.pl - ściągi i wypracowania

Copyright © 2011 e-buda.pl